Пастор
Николай Главник

Стратегія Авесалома (2Сам.13-15)

Тип статьи:
Авторская

Історії про Давида нас повчають практичним моментам життя. Сьогодні ми будемо читати про історію, яка торкається сина Давидового – Авесалома. У Давида було багато дітей (усього — 17), але мова піде тільки про трьох: Амнона і сестри його Тамар, а також про Авесалома. Про Авесалома записано 7 розділів із Біблії. Хоча Авесалом був вродливим і авторитетним серед усіх дітей, а також потім він став улюбленцем народа – про нього записано тільки негативні характеристики. Отже вчимося на помилках.

Початок історії торкається події, коли Авесалом виступає на захист своєї сестри Тамарі. Її зґвалтував підступно брат Амнон, після чого він її покинув самотньою. Батько Давид недбало обійшовся з покаранням винного, отже Авесалом розізлився на батька і на брата. Прочитаймо наступні вірші, де Авесалом помщається за сестру Тамар:2Сам.13,21-23.28-29а.32б.38-39.

Авесалом вважав себе мудрішим і справедливішим за свого батька. Окрім цього його гнів не був контрольований і перейшов на вбивство. Через свій поступок він змушений був утікати з дому (втік на батьківщину матері – в Гешур). У вірші 32б – вказано, що злість у Авесалома росла в серці 2 роки – лише ніхто про це не догадувався.

У фільмі коротко показані епізоди гніву Авесалома. (див. фільм «Царь Давид» ч.2 хвилини: 34.50- 42.50)

Наступним кроком у Авесалома було піднятись на рівень царя в Ізраілі. Давид був дочасною перешкодою для цього. Маючи репутацію, силу і вплив Авесалом придумав злу стратегію, як позбавити Давида царства. В хід пішла змова, хитрість, лукавство, брехня, та інші ричаги. Про це написано в 15 розділі, який ми прочитаємо і звернемо увагу на ці негативні речі. Вони привели до трагедії, а в кінці і до смерті Авесалома.

Спершу продивимось фрагмент з цього ж фільму (хвилини 42.50-47.30). Потім прочитаємо першу частину 15 розділу. А наступним разом продовжимо цю історію з Авесаломом.

Висновки на сьогодні: Злість схована в серці здатна зруйнувати царство і погубити душу.

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!