Пастор
Николай Главник

Гріх Давида (2Сам. 11-12)

Тип статьи:
Авторская

Історії про Давида не усі позитивні, але усі вони повчальні. Ми частіше посилаємось на ті моменти його життя, де Давид жив і поступав угодно Богу і Бог його щедро благословляв. Але сьогодні одна з ситуацій, коли Давид піддався спокусі та згрішив. Бог за це суворо покарав Давида. Біблія не оминає реалії життя і через такі негативні приклади навчає нас не попадати в проблеми і, якщо попали – уміло з них виходити. Ми беремо урок, як не треба поступати і урок як треба діяти коли допущено гріх.

Історія перелюбу з Вірсавією описана в Біблії в 2Сам.11 розділі. При бажанні ви можете її прочитати вдома. А зараз я прочитаю лише уривки та сконцентрую увагу на каяття Давида в 2Сам.12 розділ.

11,1-4а Давид зоставсь в Єрусалимі.

Появляється багато запитань: Чому Давид зоставсь вдома, коли усі царі пішли воювати? Чому Давид цілий день в постелі, а надвечір тільки шукає собі пригод? Відповідь проста – успіх, влада, лінивство. Ось такі причини часто стають для нас приводом гріха: Можемо собі позволити (нема страху), маємо досить вільного часу; контролюємо ситуацію. Перш за все нам належить берегтися не лише самого гріха, а доріг, що ведуть до нього. Не допускати його початок в самому зародиші, в начальній думці слід зупинитись!

11,14-15 Давид надає наказ вбивства.

Після того, як Давид незаконно спав з чужою жінкою він йде на наступний гріх – обман і вбивство. Як цар наказав – так і сталося. За що загинув Урія? За гріх Давида, хоча усі мабуть думали що він хоробро воював і помер як герой. Часто за наші гріхи страждають і гинуть інші люди. Одне діло, коли хтось бере на себе чиюсь вину і несе його кару, а інша справа – коли обманом і несправедливістю інші люди переживають біль і страждання через гріхи не свої. Це ще одне зло, яке ненавидить Бог. Ніхто не помітив причини смерті Урії. Майже ніхто не дізнався про перелюб Давида – вона стала його дружиною і народила йому сина.

11,26-27 Давид бере Вірсавію в жінки.

Усе сплановано і зроблено чисто – гріх заховано. Але не так насправді – є ще всевидючий Бог, Який не просто знає, але і бажає допомогти. Якби не Бог, то гріх би накручував свої оберти все більш і більш. Але Бог зупиняє цей процес. Часто так буває, коли Божа кара є милістю в порівнянні з почуттям вини і внутрішньою біллю, з якою живе той, хто згрішив.

12,1-12 Пророк Натан докоряє Давидові.

Найкраще промовляють до совісті – це притчі. Через цю історію ми бачимо внутрішню боротьбу: Давид розумів що таке справедливість, нечесність, милосердя (5-6). А от тільки коли торкалося його особистого життя – він не подумав про це і згрішив. Він знає що таке істина, але сили справитись з гріхом у нього не виявилося. Сила наша в Бозі! Якщо ходиш з Богом – тоді Він дає і силу і мудрість, як встояти. Отож тепер Давид почав шукати Бога і перевіряти свою душу. Про це ми читаємо кілька уривків.

12,13-18 (23) Давид в покаянні.

Покаяння – це переворот з гріха на праведність. Воно включає в себе і жалкування і аналіз ситуаціїі пост з відмовою від життєвих радостей і готовність прийняти наслідки гріха. Наслідки були тяжкими – смерть сина. Хоча Бог прощає гріх, коли ми каємося, але наслідки цього гріха можуть бути присутніми в житті. Покаяння – перш за все відновлює наші стосунки з Богом, нашу близькість. Тоді повернеться радість, сила, і спокій.

Пс.51,1-19 псалом покаяння Давида.

Отож висновки з історії такі: Бог присутній на всякім місці і знає усі наші вчинки. Перш за все ми повинні берегтися. Утікати від усякого гріха. Якщо гріх стався у нашому житті – його потрібно викривати і не таїти. Бог спроможний простити і очистити нас від усякого гріха.

1Ін.1,7-9: «А коли ходимо у світлі, як він сам — у світлі, ми маємо спільність один з одним, і кров Ісуса Христа, його Сина, нас очищує від усякого гріха. 8Коли ми кажемо, що гріха не маємо, то ми самих себе обманюємо, і правди в нас немає. 9Якже ми визнаємо гріхи наші, то він — вірний і праведний, щоб нам простити гріхи наші й очистити нас від усякої неправди».

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!