Пастор
Николай Главник

Перевага поваги

Тип статьи:
Авторская

Перевага поваги 19.10.2014

З приводу ново затвердженого свята Захисника Вітчизни (14.10), якийраніше святкувався в Радянському союзі 23 лютого хочу підняти тематику про чоловіків. Думаю, що жінкам теж буде корисно про це подумати і помолитися.

В 2006 році було видано книгуГарі Чепмена «5 языков любви», яка стала бестселером… Особливо для жінок. Це християнська книга, що пояснює, як по-різному, різноманітними способами ми можемо виражати свою любов один до одного: подарунки, добрі слова, практична допомога, час проведений разом, дотик. Кожен, ніби на своїй власній хвилі, розуміє найбільше свою власну мову – то і проявити до нього любов найкраще буде розмовляючи саме ЙОГО мовою.

А чи знаєте ви, що у чоловіків на відміну від жінок існують свої «5 языков любви»? Наприклад, коли ап. Павло пише чоловікам, щоб любили своїх жінок, він пише. Щоб ті взамін поважали своїх чоловіків?! І коли жінка починає розмовляти ЙОГО мовою (мовою поваги), то її чоловік насправді відчуває і розуміє все, що потрібно!

Еф.5,33: «Нехай же кожний з вас зокрема любить свою жінку так, як себе самого, а жінка нехай поважає чоловіка».

Повага є основною потребою чоловіка. Це ніби-то його хвиля і на цій хвилі він здатен багато чого почути, зрозуміти і проявити безумовну любов у відповідь.(Подібно у радіоприймачі ми налаштовуємось на потрібну хвилю, чи канал і слухаємо свою передачу). Ось чому повага є також дуже важливою і для жінок. Адже таким чином вони зможуть задовольнити справжню потребу своїх чоловіків таотримувати взамін справжнє кохання! Іноді, особливо молодих жінок потрібно цьому вчити. Ап. Павло в листі до Тита дає настанову, щоб старші жінки вчили молодших правильно відноситись до своїх чоловіків:

Тт.2,2-5:«Старі жінки … щоб молодих навчали любити своїх чоловіків та дітей кохати, щоб були стримані, чисті, хазяйновиті, добрі, підвладні власним чоловікам, — щоб слово Боже не ганьбилося».

Слова «любити чоловіка» в цьому місці Писання мають інше значення, ніж любов чоловіка до жінки («арапе»). Це формула любові, яку ми називаємо ПОВАГОЮ, якої треба навчитися. Вона приходить з досвідом.

Наприклад я в контексті свого пасторського служіння пробував звернути увагу тим жінкам, які не поважали свого чоловіка на цю проблему. А у відповідь знаєте що? –«Ти не розумієш мене, ти сам чоловік, то і говориш на користь чоловіків». Але та жінка, яка за роки життя свого навчилася поважати свого чоловіка дійсно може навчити молодих цьому мистецтву…

Повага(за тлумачним словником) – це почуття шани, прихильне ставлення, що ґрунтується на визнанні чиїх-небудь заслуг, високих позитивних якостей особистості. Це морально-етичний принцип, який вимагає відношення до іншої людини як до особистості признаючи її свободу. Повага припускає високу власну самооцінку, свою вихованість та довіру до іншої особи, якку поважаєш.

Один стародавній мудрець (Конфуцій) сказав так про повагу: «Поважати кожного, як себе самого та поступати з ним так, як хотіли б щоб з нами обійшлися, – вище цього нема нічого». Це цитата вчення Ісуса Христа, тільки перефразована у контекст поваги.

А Достоєвський Ф.М. додав: «Кто легко склонен терять уважение к другим, тот прежде всего не уважает себя».

Біблія нас заохочує проявляти повагу (уважение, почитание)до різних категорій людей. Класично виділені є сім груп, по відношенні яких я (і кожен з нас) мусимо проявити повагу. Ми більше часу приділимо тільки першому пункту:

-щоб жінка шанувала свого чоловіка (Еф5,33; Есф.1,20);

-щоб віруючі шанували своїх вчителів, пасторів (1Сол.5,13; 1Кор.16,18);

-щоб шанувати достойних вдовиць в церкві (1Тм.5,3);

-щоб робітники шанували своїхначальників, панів (1Тм.6,1);

-щоб громадяни шанували поставлену над ними владу (Рим.13; 1Птр.2,17);

-щоб ми один одного шанували (Рим.12.10; 1Птр.2.17).

-щоб шанувати Бога і Сина (Іс.8,13;Ін.5,23; Мал.1,6).

Приклад колосків та людей. Підізвав якось батько сина подивитися на дозрівання пшениці. Та коли вони йшли полем, син раптом помітив, що одні колоски вклонилися низько до землі, а інші – стоять прямо. — Тату, спитав хлопець, – мабуть оці колоски, що стоять прямо є стійкими та міцними. А ті, що безсилі і нагнулися — вони своїм поклоном виражають тим, першим повагу.

Тоді батько зірвав обидва колоски, та й каже: — Оцей ось на вигляд слабенький колосок насправді вже дозрів і повний зерном. А той інший – просто пихатий гордець! Він ще зовсім зелений і безпомічний. Так само буває і в житті. Люди некультурні та неосвічені всіляко пробують себе вознести і возвеличити напоказ іншим. А мудрі та трудолюбиві люди подібні до цих похиленихколосків – живуть тихенько і достойно, не козиряють своїми заслугами, хоча саме вони і приносять користь людям. За їх скромністьінші відносяться до них з повагою.

Сутність поваги виявлена в оцій розмові батька і сина. Тут показано достоїнство виховання, скромності та етикету.А водночас осуджується гордість, яка заважає поважати іншого.

Повага, згідно Бібліє є безумовним обов'язком з моєї сторони. Ми не повинні шукати заслуг у людині, щоб її поважати – це є моїм достоїнством. Але, наприклад, якщо я буду вимагати до себе безумовної поваги – то це буде абсурдом. Повагу потрібно заслужити, а якщо її і надалі нема – покірно з тим змиритись.

Отже, для жінок найголовнішим принципом буде навчитись безумовно поважати своїх чоловіків!

1Птр.3,1-2:«Так само ви, жінки, коріться своїм чоловікам, щоб, навіть якщо деякі й не вірять слову, були поводженням жінок позискані без слова, коли побачать ваше життя у чистоті й повазі».

Ап. Петро пише, що коли безбожні чоловіки відчувають повагу до себе від своїх жінок – то вони починають вірити в Бога!

Поговоримо про повагу жінки до свого чоловіка. Я не враховую прояв поваги через заспокоєння елементарних нужд чоловіка – добре поїсти, поспати та ще чогось… Це усі жінки швидко засвоюють. Приведу 5 способів, як проявити повагу до особистості свого чоловіка (5 мов поваги):

1.Авторитет.2. Мудрість.3.Свобода.4.Без слів.5.Красота.

В проповіді я скажу про це коротко, а на сімейних зустрічах ми про це поговоримо детальніше та можна буде подискутувати.

1.Отже, перша річ є його статус. Положення чоловіка, як голови у християнській сім'ї прямо ніколи не оскаржується. Адже Біблія чітко це визначає: 1Кор.11,3: «Хочу ж я, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова Христос, а жінці голова чоловік, голова ж Христові Бог». Кол.3,18: «Жінки, коріться чоловікам, як воно в Господі личить». Принцип влади, встановлений Богом для всього творіння є очевидним. Але ми, як грішні люди так чи інакше пробуємо його оспорити і зневажити. Жінки називаючи чоловіка головою все ж таки часто проявляють непокірність, пробують самі давати команди та вимагають, щоб саме їх жінок чоловіки слухались. Сьогодні все рідше і рідше в проханнях про допомогу звучить покірне слово «будь ласка» — тому саме прохання іноді звучить як наказ.Це і є неповага до чоловіка, як до голови сімейства і жінки зокрема.

2. Другою сферою поваги є його ум. Можливо найбільшою зневагою для чоловіка є признати його глупим невдахою та ще й при людях. Для жінки можливо це просто прояв почуттів, але чоловіки такого не забувають. Але повагою буде іноді запитувати свого чоловіка: «Що ти про це думаєш?». Слухати його думку, радитись у справах, пробувати зрозуміти його логіку – все це означає поважати його, як мудрого лідера. Адже ніяка жінка не захоче йти за глупим лідером. А коли ваш чоловік є мудрим лідером, то не забудьте це підкреслити. Жінка, яка принижує розумові здібності свого чоловіка (заочно, або прямо) сама є нерозумною – тому, що вона за ним замужем.

3.Поважати свободу свого чоловіка буває не зовсім зрозумілим для жінок. Коли люди живуть окремо – вони мають свої інтереси, звички, ритм, стиль, переконання, способи мислення та інше. А коли утворюється сім'я – то з двох стає одна плоть. І ось в цьому для жінок важливо є не перегнути палицю. Часто жінки так сильно приліплюються до своїх чоловіків, що ті дихати не можуть – постійний контроль та перевірка: «Де був, що їв, з ким розмовляв, коли прийдеш, яким полотенцем витираєшся, якою рукою пишеш, …». Дайте їм належну частку їх особистого життя (два кола накладуються одне на одне). Окрім прямих обов'язків і роботи чоловік хоче побути на самоті, іноді він установлює свої «дивні» правила, іноді веде себе, як пацан, або просто вбиває час зі своїми «друзями». Приділяючи належну вартість таким його особливостям ви його поважаєте, як особистість і він обов'язково вам віддячить взаємністтю.

4.Мовчання. Пр.17,28: «І глупий, як мовчить, уважається мудрим, а як уста свої закриває розумним». В притчах багато сказано про ціну мовчання. Я не про те кажу, щоб жінки завжди мовчали. Але коли ваші слова можуть принести біль, образу, критику, зневагу – то ліпше промовчати. Пр.14,1:«Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його». Якщо перефразувати в контексті нашої теми – жінка руйнує свій дім не рукою, але своїм язиком. В мовчанні проявляється повага, або хоча лише удавана послушність. Ап.Петро знав, що писав: «позискані без слова, коли побачать ваше життя у чистоті й повазі» 1Птр.3,2. Не треба жінкам вчити чоловіків, навіть коли вони неправі – це їх зневажає. А от у шанобливому мовчанні вашому вони вбачають любов.

5.Про красоту може краще сказати жінкам, але чоловіки є цінителями краси. Саме чоловік ваш буде казати вам, що ви найкраща. Тож будьте такою для нього в прямому сенсі. Часто жінки роблять помилку: на люди, до друзів красиво причепуриться, а вдома весь день сонна і в піжамі. Якщо жінка поважає свого чоловіка – вона для нього красиво одягається, тримає дім у красі і красиво подає до столу. Красивий. Ухоже ний вигляд жінки є повагою для її чоловіка.

Сьогодні нам є про що молитись:

-Про наші сім'ї, нехай чоловіки люблять своїхжіноктак, як себе самого, а жінки нехай поважають чоловіків та навчають повазі молодих жінок.

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!