Пастор
Николай Главник

Наодинці з Богом

Тип статьи:
Авторская

Наодинці з Богом (01.11.2014)

Бут.32,25-31: «Зостався Яків сам. Тоді хтось боровся з ним, ще поки на світ не займалося....»

Патріарх Яків був дуже впертим і рішучим чоловіком. Окрім того він був багатим і сильним мужем на той час. Але він мав сильний страх, почуття вини і дуже прагнув за всяку ціну здобути Божі благословення. Після зустрічі з Богом наодинці він отримав благословення від Бога. Але при цьому йому прийшлося боротися з Богом всю ніч.

З опису в Біблії ми читаємо про фізичну боротьбу. Розуміючи такі фрагменти теологічно ми приходимо до висновку, що Сам Господь Ісус Христос прийшов останньої ночі на допомогу Якову перед його зустріччю зі своїм братом Ісавом.

Ця історія для нас є дуже символічною. Боротьба Якова ілюструє наші внутрішні вагання, страхи, нерішучість і слабості, що протистоять Божим істинам. Нам важко вірити, страшно страждати та мало у нас сили і мудрості в самих простих життєвих ситуаціях. Ми зі своїми тілесними бажаннями вступаємо в боротьбу з духовним світом Божих обітниць, віри та надії. Ми знаємо Того, Хто благословляє – тому і ведемо духовну, молитовну боротьбу і даємо можливість Богу нас самих перемогти – скрушити наш впертий дух.

Мр.14,32-36: «І приходять вони на місце, що зветься Гетсиманія, — то й каже своїм учням: «Посидьте тут, поки я помолюся.» І взяв із собою Петра, Якова та Йоана, і почав жахатись та тривожитись. Потім каже до них: «Душа моя вся смутиться аж до смерти. Лишіться тут і чувайте.» Пройшовши трохи далі, він припав до землі й почав молитися, щоб, якщо можливо, минула його ця година. І мовив: «Авва — Отче, усе тобі можливе: віддали від мене цю чашу! Та не що я хочу, а що ти.»

Молитва в Гетсиманії є тяжкою боротьбою Ісуса, що жив у плоті і знав Бога духом. Наша молитовна боротьба з Богом завжди повинна закінчуватись капітуляцією: «Не моя воля, а Твоя нехай буде». Саме в цьому повне благословення Бога, мудрість, підтримка і Його захист супроводжуватимуть нас в тяжкій ситуації, коли ми довіряємо Йому своє життя, здоров'я і своє майбутнє щастя.

Господь Ісус дав нам приклад. Пригадайте, як часто Він усамітнювався, щоб побути наодинці з Богом. Він Сам дає нам пораду: «Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що перебуває в тайні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі (явно)» (Мф.6,6).

Нам потрібночастіше залишатись наодинці з Богом. Коли Бог творив великі речі в історії, Він не проголошував усім і для всіх, але зустрічався наодинці з конкретним чоловіком. Чи то Мойсей, чи Ісус Навін, чи пророк, чи суддя – Бог особисто призивав і доручав справу. В Євангелії також багато читаємо таких одиноких зустрічей: Корнілій, Петро на кровлі, Савл, який потім став Павлом та Іоан на острові Патмос…

Наша сила, глибина і мудрість в служінні будуть проявлятися в благословеннях як для нас, так і для тих, хто поряд. Дорожіть зустрічами наодинці з Богом!

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!