Пастор
Николай Главник

Благополуччя Давида

Тип статьи:
Авторская

Попередніх дев'ять історій про Давида охватили період 10 -ти років: від зустрічі молодого Давида з пророком Самуїлом (йому тоді було приблизно 19) і до початку його царюваня над Іудою, коли помер цар Саул (Давидові виповнилося тоді 30 років).

Після смерті Саула (котрий загинув в бою з фелистимлянами в той час, коли Давид повернувся визволятисвою сім'ю від Амалекитян) Давид повернувся на батьківщину в місто Хеврон і там його проголосили царем над Іудою(2Сам.2,4).

В той самий час, головнокомандуючий військами Саула, Авнер (Авенир) взяв одного із синів Саула Ішбаала (Иевосфея) і зробив його царем над рештою Ізраїля (2,8-10). Таким чином, наступні 2 роки у Ізраїля було 2 царя: Давид над Іудою та «альтернативний протицар»Ішбаал над рештою колін Ізраїля. Можливо оцей гордий і бунтівничий жест генерала Авнера дав тріщину в Ізраїльському царстві, що через 80 років закінчилась повним розколом царства на дві ворожі частини.

Починаючи з 5-го розділу будемо читати історію про царювання Давида над всім Ізраілем. Після довгого блукання по пустелі і страждання через бідність, бездомність та переслідування Давид приходить до мети – царство.

2 Сам. 5,1-12

Отже, Давида поставили царем над усім народом Ізраіля. Першим кроком у царюванні Давида було відвоювати місто Єрусалим, а потім цар зробив із нього фортецю – місто Давидгород. Неправильно вважати, що Бог хоче, щоб усі люди були бідними і нещасними. Ми ще не читали про Соломона! Насправді, Бог є багатим і дає багатство та славу людям, як на землі так обіцяє і у вічності.

Давид став успішним царем і сміливим воєводою. Жив він у шикарному палаці з великою родиною. Всього у Давида на цей час було вже 17- ро дітей (3,2-5; 5,13-16). Проблема з володінням багатством полягає у відношенню людини до цього. Природне, гріховне відношення – це нажива, гордість, ідолопоклонство, невірність. Іноді Бог допускаючи багатство так наказує своїх ворогів, яке їх руйнує потім. Саме із-за цього Бог милує нас і не допускає, щоб багатство знищило нашу духовність.

Мр.4,18: «клопоти світу цього, принада багатства й жадоба інших речей, увійшовши, заглушують слово, і воно стає неплідним»

Мр.10,23: «Як тяжко тим, що мають багатства, увійти в Царство Боже!»

Окрім руйнівної сили, достаток і благополуччя має іншу також дію для деяких людей. Погляньте на Давида, дві добрі речі для нас повчальні:

«Бог був з ним»(10). Чому? Тому, що Давид був з Богом, він умів покорятися і боявся Бога! Пр.22,4: «Нагорода за покору — острах Господній, багатство, слава й життя».

«задля народу Свого Ізраіля» (12; також 5,2). Бог ставить Давида пастирем Свого народу. Давид є Божим слугою, слугою для народу божого, яким не був попередній цар Саул.

Бог посилає великі можливості та багатство, щоб ми використовували його для інших, для Божих цілей.Якщо людина угодна Богу, то вона буде служити Йому також своїм майном – отже Бог і збагачує таких.Може хтось думає, що «це мене так особливо Бог полюбив, а інших ні», — покайтесь скоренько, бо це неправда. Бог любить усіх однаково, а багатство дає, як випробування.

1Тм.6,17-19: «Багатим у цьому світі накажи, щоб не неслись думками вгору та не надіялися на нетривке багатство, лише — на Бога, який щедро дає нам усього для вжитку; щоб добро чинили, багатіли добрими ділами, були щедрі, ділилися радоі тим робом збирали собі скарб — добру підвалину на майбутнє, щоб осягнули життя правдиве».

Давид, укріпившись у місті Єрусалим, збудувавши собі і для сім'ї палац, забезпечив охорону від ворогів для усього народу і подумав також про інвестиції свого багатства у дім Божий. Про це читатимемо у наступних цікавих історіях. Сьогоднішній урок для нас такий:

Якщо ти отримав від Бога певні благословення, то зрозумій ціль, ту інвестицію, заради чого Бог послав тобі добро і поспішай служити Йому!

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!