Пастор
Николай Главник

Притча про духовний зріст

Тип статьи:
Авторская

Притча про зерно, що сіється на 4 різні ґрунти має своє продовження. Там головною думкою було «Мати такий добрий грунт серця, щоб посіяне зерно Слова Божого могло дати великий урожай (100, 60, 30 — кратний). Ця притча записана в кількох Євангеліях. Наприклад у Марка – це 4 розділ.

До речі, статистичні дослідження показують, що половина (50%) усіх слухачів Слова відносяться до 1-ї категорії, тобто до «твердого грунту», що не розуміють і лукавий краде Слово життя. А до 2-ї та 3-ї категорій (кам'янистий та тернистий грунт) відноситься 48% тих, що слухали! Лишилося лише 2%!!! Це слухачі з готовим послушним серцем у яких Слово життя примножиться до 100 разів.

Але не розчаровуйтеся, якщо навіть 2% слухачів принесуть 100-кратний результат – то це в кілька разів більше, ніж було усього слухачів!

Мрк.4,24-25

Відразу після притчі Ісус дає ілюстрацію міри слухання. Це не міра ваги чи відстані – але мірило того, які у нас здібності що до слухання: Наша уважність, спостережливість, послушність та терпеливість.

«якою мірою міряєте, такою і вам відміряють» — можна сказати іншими словами «наскільки ви спроможні почути – стільки ж і почуєте» (чит.25).

Особисто ти і я відповідальні за те, що і скільки ми слухаємо і чуємо.

Декому здається, що проблема того, що я не почув знаходиться у того, хто казав. Але скоріш усього ні, бо якщо я не спроможний і не стараюся почути, то звісно ж не почую, не отримаю.

Вірш 26 говорить про тих, хто не має такого навику і може втратити навіть той мінімум, що здавалося йому, що має (лук.8.18).

Наступна притча, яку розповідає Ісус про те зерно, що впало на добру землю і принесло свій плід.Це притча по духовний зріст. Ріст духовний не відбувається в одну мить, але для цього необхідно час. Як зерно, що сіється не відразу перетворюється в колос: спершу корінь, потім стебельце, потім колосок, а потім цей колосок наливається зрілим зерном – так і з духовним ростом віруючого, проходить певний процес: ствердження, вкорінення, початок служіння, видимі результати, а потім духовна зрілість.

Отож подивимось, що відбувається з зерном…

Мрк.4,26-29

У природі існує певний закон сіяння та жнив. Його установив Бог і не збирається його змінювати… А саме, зерно вміщує у собі зародиш життя, а земля має певну силу, якою вона ділиться з зерном. Людина виконує якусь частину роботи – оре землю, сіє зерно, поливає, прополює, жне. А також в надії чекає, що врожай наступить саме такий, який мусить наступити.

В насінні є життя, а в землі сила і людина виконує певну частину роботи – але якщо Бог у Своїй всемогутності не сприятиме росту (дощ, сонце, вітер, тепло, комахи, черв'ячки, мінерали, добрива, зміна дня та ночі, положення місяця та зірок та багато, багато чого іншого), то плоду б не було! Як далеко б людина не пробувала контролювати всі ці процеси – все одно є межа за якуні один вчений не ступить.

Слово Боже – живе і діюче, воно спроможне вчинити такий результат, що ми і уявити не зможемо. Саме воно змінює душу людську, проникає в глибину серця і відроджує людину для Бога, наповнює уста хвалою та установлює праведність серед грішних. (Іс.61,11). Слово Боже є дух і плід його — життя вічне.

Не обов'язково нам знати усі процеси росту, а навіть знати їх неможливо – це закон, який Сам Бог підтримує. Але ми можемо довіритись Тому, Хто установив цей закон і розраховувати на результат.

Хоронячи зерно, яке так корисне для нас самих, для споживання – ми через певний час отримуємо таке ж зерно, але в більшій кількості – в 30, 60, 100 разів більше! Тому, що довіряємо Богу, що Його закон діє, навіть, якщо треба чекати та терпіти. Буде плід! Треба готуватись до жнив!..

ØБрати та сестри сійте зерно Слова Божого. Навіть, якщо не видно зараз результату – вірте, що наступить. Довіртесь Словам Божим: Іс.55.11. Пс. 126.6. Бут.8,22. Духовний закон передбачає терпеливість та довіру.

Наступне, духовний зріст йде поступово…

Кожна фаза є прекрасною і цікавою і на кожному періоді зросту процес не зупиняється, а переходить у іншу фазу.

Як ми радіємо сходам та молодим колоскам – так теж радісно спостерігати нове народження, початок служіння та терпеливість у стражданнях.

У Бога є все необхідне для твого росту. Не потрібно надриватися понад сили. Бог створив закон і він не перестане працювати. Довіртесь Богу і заспокойтесь – буде плід своєчасно!

ØГоловне не втрачайте зв'язок з Творцем і Життєдавцею.

Останнє. В.29 вказує на жнива.

Усі ми розуміємо, що головне в цьому процесі – це жнива. Усе заради плоду! Цілий довгий, терпеливий процес заради повного, спілого колоска!

ØІсус Христос напевно бажає побачити своє відображення в нас. Наш характер, подібний до образу Його повинен дозріти.

Царство Боже – це розмноження образу Ісуса в нас- віруючих. Чим скоріше це настане – тим скоріше він за нами прийде.

«зараз же» — свідчить про негайну дію. Так довго чекав. Нарешті.

О, скоріше б наступили жнива. Чи готові до цього? Чи доспіли?

19.06.2008р

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!