Пастор
Николай Главник

Дружба з Іонафаном

Тип статьи:
Авторская

У 18 розділі ми прочитали про Давида, якого Бог благословляв і давав успіх йому. Через це цар Саул заздрив Давиду, злився на нього так, що хотів навіть убити і водночас боявся його, бо Господь був з Давидом (18,28).

Сьогодні ми продовжимо читати історію про Давида, як він поводився перед обличчям свого ворога, що хотів вбити Давида і його вірну дружбу з Йонафаном, царевичем.

19, 1-8 Удаване перемир'я.

На перший погляд видається, що Саул злиться на Давида через негативну злу інформацію про нього і що можна це все улагодити мирним шляхом – переговорами. Йонатан дійсно так вірив через свою простоту і симпатії до Давида. Ось він пробує примирити свого батька і свого друга (19,4). Привівши солідні аргументи правоти Давида, його невинності і користі від його хоробрості у військовому майстерстві Йонатан осягнув результату — перемир’я(19,6-7).

Але ми маємо справу набагато глибшу від поверхових людських домовленостей. Чи також в своєму житті ми не зустрічаємося з пустими обіцянками, удаваною дружбою і показним, фіктивним миром? Буквально в наступному вірші читаємо про «підводне каміння» відношень – духовна боротьба.

19,9-12 Порятунок від небезпеки.

Злий дух не сприймає аргументів миру і домовленостей. Він діє на підставі принципу війни – вбити противника і самому осягнути слави. Ми вже читали в 18,10-11, що через заздрість Саул хотів кілька разів пришити списом Давида до стіни, але Бог його врятував. Це повторюється ще раз, причому після того, як Саул поклявся не вбивати Давида. Тому Давид вирішив втікати від сильного і злого ворога.Можливо не кожен зрозуміє такого поступку Давида, адже більшість людей реагують на агресію гнівом, помстою. Вони огризаються, як собаки, коли дратуєш їх палкою. Давид був інший — він мав лагідне серце, покірний дух і вірність своїм принципам. Давид спасається втечею. Йому допомагають царські діти – Мелхола, що стала дружиною Давида та Йонафан, який став його близьким другом.

20,1-9Справжня дружба Давида і Йонатана.

Раніше в 18,1-4 ми прочитали, що Йонафан і Давид мали поміж собою не формальну дружбу, але справжні сердечні відношення, союз завірений клятвою перед Богом. Ця братерська любов («філадельфія») була чимсь протилежним перемир'ю Саула з Давидом (20,8). Йонафан маючи владу, положення і будучи принцем зв'язує себе словом обітниці зі слугою Давидом. Знаючи історію наперед ми побачимо, що він не порушує клятви, залишається вірним своєму слову. Йонафан направлявся пророчим духом Божим, тому, що в такому положенні і ситуації він веде себе не типово плотському уму, що шукає вигоди і слави для себе самого. Йонафан вірить в майбутнє царство Давидане зважаючи на всі обставини, які йдуть врозріз цьому. Він розуміє, що Давид напевно є поставлений Богом царем, хоча зараз він несправедливо переслідуваний і може бути вбитим через свого батька. Він, будучи царським сином просить свого слугу: (20,14-17).

Втеча Давида.

Давид утікає від злого царя в пустелю. Подальші історії з Давидом характерні тим, що деякі люди все таки намагалися допомогти Давидові і ставали жертвами несправедливості в очах Божих (наприклад, Саул несправедливо вбиває 85 священників і ціле місто Нов людей із-за злості на Давида). А дехто стаючи на сторону Давида ставав благословенним Господом і мав великий успіх. Бог через Давида їх захищав і вони поступово створювали нову сильну команду при царю. А сам Давид переживав високу школу підготовки до царства через страждання, погрози; жив серед ворогів і воював за своїх друзів.

Головними текстами з сьогоднішньої історії будуть:

    -19,10 – «Давид утік і спасся» — не завжди потрібно доказувати свою невинність, боротися проти несправедливості і мстити за себе. Тим більше, коли ворог є сатана. Треба набратися мужності, щоб ухилитися від удару і втікти від небезпеки. А Бог захистить твоє майбутнє, пошле вірних друзів і встановить справедливість у своєму часі.

    -20,8 – «Господня умова» — це завіт дружби, вірності, братства. Ми мусимо берегти і розвивати такі дружні відношення поміж братами. Братами і сестрами в церкві.

Нехай же допоможе нам Бог по справжньому любити, берегти вірність і не проявляти гнів на агресію.

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!