Пастор
Николай Главник

Успіх Давида

Тип статьи:
Авторская

Сьогодні ми розглянемо вже четвертий епізод з життя Давида. Це дуже цікава історія про щастя і успіх молодого царського слуги та про всі спокуси і небезпечності такого успіху. Після перемоги над Голіафом, а це рівнозначно перемозі над усім військом філістимським, Давид мав неабияку славу при царю.

18,1-5 Цар, його син та слуги полюбили Давида.

1.3 – «серце Йонатана прихилилось до Давидового серця», «увійшов у побратимство і полюбив, як власну душу»

2.5 -«Саул узяв його … до себе», «настановив його над військовим людом»

5 – «увесь народ собі його вподобав, навіть Саулові служаки»

Хоробрий, справний, шанований, любимий, авторитетний молодий чоловік. Давид покорив серця всього царського двору, син царя став йому закадичним другом і навіть сам цар високо його оцінив при дворі – поставившивоєначальником на постійну службу. Така знаменитість і слава прийшла раптово у його життя. Це добре, чи зле? Подивимось закономірність людської слави…

18,6-9 Заздрість Саула

«Давидові дали десятки тисяч …» — ця фраза свідчить, що відбулося в серці заздрісного царя. Звісно ж він хотів слави, а вона дісталась іншому. Давид не винний в цьому, але все одно це зачіпає амбіції, гордість, егоїстичні мотиви. На думку царя, до царства Давидові лишилося небагато – він боїться, що у нього відберуть його. Окрім страху в нього появилася підозра («дивився скоса»), а далі. Як будемо читати і бажання смерті конкуренту. Така вона заздрість, коли не пануєшнад спокусою, то вона починає панувати над тобою.

18,10-16 Господь був з Давидом

Відступництво від Бога приводить до проблем в емоційній і духовній сфері. Можна сказати, що Саул зійшов з ума – він метає в свого слугу списа, причому навмисно кілька разів. Тут проявляється справжній намір – лишити життя того, хто від тебе став кращим, славнішим. Потім проявляється страх. Страх через те, що Бог захищав Давида! Це скоріше помутніння розуму.

Одна характеристика є дуже важливою для Давида – «з ним був Господь» (12.14). Через це щастя ходило рядом з Давидом. Отак треба щоб було і в нас!

18,17-25 Злий умисл царя

Ця історія викриває на які хитрощі йде цар, щоб позбутися Давида. Він хоче, щоб це зробили його вороги, але пам'ятаєте, Хто був з Давидом?

18,26-30 Господь на стороні Давида

Господь так повів війну, що Давид переміг 200 чоловік. На думку царя сотні ворогів вистачило б, щоб вбити Давида, але Бог вів війни Давидові, тому і перемога, і слава всього люду, і дочка царя!

28-29 — центральна думка всього оповідання: «Саул боїться Давида, бо Господь з ним» Багато разів ця думка повторюється – Давидові щастить, бо Господь з ним, а Саул все більше і більше боїться Давида.

Висновки для нас: Потрібно бути близьким до Бога, подобатися Господу, поступати по Його волі – і щастя прийде в життя, і злі наміри стануть благословенням, і несправедливість повернеться в благо, і успіх піде перед тобою.

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!