Пастор
Николай Главник

Мудре серце

Тип статьи:
Авторская

Вчора у мого тата було день народження і я вибирав йому листівку з поздоровленнями. Які тільки побажання там були написані: щастя, здоров'я, успіхів, любові, перемог, популярності та багатства. Я не знайшов листівку з побажанням покірності, страху Божого, мудрості та терпіння. Бо це сьогодні не популярно – ніхто цього не бажає. А коли побажаєш кому, то на тебе подивляться із здивуванням:«А що, невже в мене цього не вистачає? Ти що, натякаєш, що у мене нема мудрості, чи смирення?». Щастя, любові, успіху, багатства – так, не вистачає, бажай! Але мудрості???

Як.1,5: «Коли ж комусь із вас мудрості бракує, нехай просить у Бога, який дає всім щедро й за це не докоряє, і вона йому дасться»

Думаю, що Яків писав лист із знанням справи. Він нагадував про радість у спокусах. Писав про стримування свого язика, нагадував про проблему хвастовства і гордості, про ворожість цього світу і про марність багатства. І в цьому є Божа мудрість: живучи у світі ми не повинні бути зі світом заодно!

І ще, думаю, що горда людина не спроможна просити мудрості, або поради — адже потрібно визнати що цього в неї бракує. Не таким був Мойсей – найпокірніший поміж людей. Він писав:

Пс.89,12: «Навчи ж нас дні наші рахувати, щоб ми дійшли до розуму доброго (чтобы приобрели сердце мудрое)»

«Добрий розум (мудрое сердце)» — це і є та головна річ, яка нам потрібна. Цього я хочу бажати усім нам в наступному році!

Пр.4,7: «Головне мудрість: здобувай мудрість! Усім твоїм маєтком здобувай розум»

Два брати росли разом. Старший став професором ботаніки, а молодший – робітником. Вони збиралися бувало вечороміз сім'ями і розмовляти. Коли, бувало, говорив молодший брат, то старший його уважно слухав… Якось жінка професора сказала чоловікові: «Чому ти будучи професором слухаєш свого молодшого брата-робітника?» Той мудро відповів: «Я не є професором усього життя, а лише ботаніки». Той, хто хоче бути мудрим повинен прислухатися до інших, а особливо вміти слухати Бога.

Пс.110,10: «Початок премудрости страх перед Господом, добрий розум у тих, хто виконує це, Його слава навіки стоїть!» Кожного дня нам потрібна мудрість!

Пр.13,10: «Гордість доводить до сварки, | а мудрість із тими, хто слухає пораду»

Пр.8,11: «Бо мудрість ліпша понад перли; | ніщо дорогоцінне не зрівняється з нею»

Екк.9,18:«Мудрість ліпша від військової зброї. Одна хиба нищить багато добра»

Екк.10,10:«Притупиться сокира, й не наточиш вістря, мусиш напружувати сили, та мудрість дасть перевагу»

Яків в 3 розділі порівнює земну (бісівську) мудрість і небесну. Земна мудрість у людей переплетена з заздрощами, підозрами, сварками, хвастовством та брехнею. А небесна мудрість проявляється в праведних ділах миротворців: 3,17-18: «та мудрість, що згори, насамперед чиста, потім мирна, лагідна, поблажлива, повна милосердя і добрих плодів, безстороння, нелукава. І плід праведности сіється в мирі творцями миру».

Отже, бажаю нам усім рахувати свої дні, щоб набути мудре серце…

— це значить кожного дня смирятися перед Богом і жити по Його заповідям,

— це значить бути Йому вдячним за кожен прожитий день,

— це значить використовувати всяку можливість для того, щоб зробити добре діло праведності тим, хто поряд: сім'я, церква, друзі, знайомі.

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!