Пастор
Николай Главник

Вірність витязів

Тип статьи:
Авторская

Після повстання Авесалома проти батька-царя Давид покинув своє місто Єрусалим і потім йому прийшлося воювати з цілою армією Ізраїля, що Авесалом зібрав проти царя. Богу угодне було царювання Давида тому Він дав йому перемогу та повернув до трону. При цьому, коли Авесалом протистояв царю і воював з ним загинуло багато тисяч людей. Усі зрадники, включаючи рідного сина Авесалома (Ахітофел, Семей, Савей та інші) були викриті і трагічно померли – це також цікаві повчальні історії записані в 2Сам 15-20 розділи:

Авесалом завис на дереві, заплутавшись волоссям в гілках. Йому в такому стані, ще живим всадили три стріли в серце, а потім ще жорстоко били (18,9-17).

Ахітофел був раніше добрим радником Давида, але зрадив і став радником Авесалома і радив тому, як вбити давида і все його оточення. Він повісився, коли до нього не прислухалися (17,23).

Ще семеро нащадків Саула біли повішені всенародно за те, що вони порушили клятву, щоб не переслідувати гівонітян. Саул і його дім хотів їх винищити з землі (21,1-14).

Семей один з знатних міста проклинав Давида, коли той мусив відступати з Єрусалиму. Збрехав, зрадив, але давид поклявся, що його не вб'є і таким чином зостався живим при Давиді. Але Соломон на початку свого правління все таки припомнив йому зраду і повелів того вбити (1Цар.2,36-41)

Савей збирає сходку проти Давида. Це його клич: «По шатрам Ізраїль. Нема нам частки в царстві давида». В кінці він заховався в місі. Але його видали і обезглавили (20,22)

Урок від цих історій простий: Зрада і бунт жорстоко караються і Бог слідкує, щоб це сталося. Одна з важливих характеристик Бога – вірність. Бог призиває нас бути вірними (в словах, в обіцянках, в стосунках з людьми, що нам вірять) і він не залишає безкарним того, хто зраджує.

На противагу цим невірним людям є приклади вірних людей. Це витязі Давида, що весь час були з ним і вели війни Давидові. Ми знаємо, що Давид перемагав цілі армії і підкорив усі оточуючі народи навколо Ізраіля. Це 33 богатирі. В 23 розділи є короткий опис тридцяти трьох богатирів Давида. Троє з них – воювали в одиночку з цілими арміями по 800 і 300 чоловік і перемогли. Вони були мужніми і непереможними. Не тому, що вони були якимось кіборгами. Але тому, що були досвідченими воїнами, вонибули сильними і можливо вищими на зріст (тоді ще жили велетні понад 3 метри висотою).

Невелика історія про те. Як воювали ці витязі записана в 21, 15-22. Головне, що ці витязілюбили Давида, були йому вірними і Бог дав їм над природню силу в бою з ворогом.Бог посилав Давиду приятелів вірних, надійних і сильних воїнів.

Одна з історій також записана в 23,13-17. Спостережте, що Давид не просив цих трьох іти за водою. Вони настільки були близькими до нього, що почули його бажання (можливо він не навмисно сказав те, може тільки то мрія була). І Давид після їхнього подвигу зрозумів, що їх вірність мусить бути посвячена не йому, а Господу.

Висновок в цьому простий: Якщо ми комусь вірні, то будемо вірні заради Господа. Бо Господь є вірним.

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!