Пастор
Николай Главник

Бог визволяє

Тип статьи:
Авторская

Сімейство Авраама за 200 років після його виходу сильно примножилося. Його син Ісаак, його внуки – Ісав та Яків, а також сини Якова -12 патріархів – усі вони були першими початками єврейського народу, котрий Бог вибрав, щоб утворити собі Свій власний народ, вірний Йому і щоб був прикладом для усіх людей землі. Їм Господь обіцяв свою землю, потомство, благословення. Коли народився Іосіф, син Якова євреї були невеличкою групою (приблизно чоловік 40-50 включаючи слуг та близьку сім'ю). Але через промисел Божий усі вони попадають в Єгипет і стають величезним народом.За час перебування у Єгипті (близько 200 років) фараон зробив із євреїв собі рабів, що не мали ані мети, ані вождя, ані законів існування. Видавалося, що план Божий був зірваний і зло перемогло. Але це не так! Бог допускає труднощі, обіцяє визволення і Сам спасає.

Єгипет сьогодні для нас є символом рабства гріху і мирського образу мислення. Цей рабський менталітет і гріховність тримає людей у неволі, не дозволяючи їм приблизитись до Бога і спастися. Історія визволення єврейського народу з Єгипту є символічною нашого спасіння і визволення від гріха.

Бог приготував для євреїв вибраного Ним чоловіка – Мойсея, щоб той вивів народ з Єгипту, з рабства. Символом спасіння була жертва невинного ягняти. Кожен, хто повірив і приніс цю жертву – був спасенний. Спасенний від смерті і спасенний від рабства.

Сьогодні нас визволяє від гріховного рабства вибраний Богом Спаситель — Ісус Христос. Він також став жертвою, віддавши себе для визволення нас від гріха. Хліболамання є нагадуванням і символом нашого спасіння. Всякий, хто вірує в Ісуса Христа – має життя вічне! Милосердний і співчутливий Бог визволяє кожного, хто Його шукає, від гріха і смерті. Потрібно лиш довіритись Йому.

Давайте розглянемо історію визволення Ізраїльського народу з рабства і застосуємо духовні принципи спасіння для нас сьогодні. Їх три:

    1.Бог допускає труднощі на путі спасіння.

    2.Бог обіцяє визволення тим, хто вірить.

    3.Бог Сам спасає віруючих.

Декілька сотень років єврейський народ знаходився у єгипетському рабстві. Де був весь цей час Бог? Чому Він мовчав і ніяк не реагував?

Для Бога ці обставини (рабство ізраїльського народу) не стали новиною. Бог завчасно про це знав і навіть попереджав Свій народ (Бут.15,13-14). А коли народився і виріс Мойсей, тоді Бог мав з ним розмову:

Вих.3,7-10: «І промовив Господь (Мойсею): «Бачу я, бачу бідування народу мого, що в Єгипті, і чую голосіння, що його спричинюють доглядачі. О, я знаю біль його! Тому я й зійшов рятувати його з рук єгиптян і вивести його з тієї землі в землю простору і гарну, що тече молоком та медом… І ось голосіння синів Ізраїля дійшло до мене, я бачив утиски, що ними пригнітають їх єгиптяни. Іди ж, оце пошлю тебе до фараона, щоб вивів ти народ мій, синів Ізраїля, з Єгипту.»

«Бачу бідування, чую голосіння, знаю біль його» — слова, що свідчать про Божу присутність разом з народом. Бог не тільки був поряд, але і весь час переживав усі ті почуття всього народу. Господь перейнявся стражданнями Ізраїльського народу, почув їх плач і послав визволителя – Мойсея.

Коли ми переживаємо страждання, нам може видаватись, що Бог десь далеко і зовсім забув про нас у біді. Багато хто терпів у житті такі хвилини. Можливо хто і тепер переживає щось подібне. Тоді для вас сьогодні є слово потішення – «Бог близько, Бог розуміє вашу біль і співчуває вам, Він обіцяє визволення і Сам вас урятує». Давид також писав, коли було йому одиноко:

Пс.10,1: «Чому, о Господи, стоїш здалека, ховаєшся під час скорботи?»

Чи насправді Бог ховається під час скорботи?.. Це не так. Коли ми страждаємо і переживаємо несправедливі утиски Бог із співчуттям переживає їх разом з нами і вже тоді готує нам визволення. Він не ховається, а знаходиться поруч, потішає надією на визволення. Коли ми молимось – Він чує наші душевні прохання і разом з нами, повний милосердя переживає нашу біль і направляє нас до порятунку. У нього є вирішення усіх наших проблем. У нього завжди є вихід. Також у Нього на все є Свій час.

Євр.12,3: «Тож думайте про того, хто витерпів від грішників таке велике проти себе противенство, щоб ви, ізнемігшись, не впали духом»

Іс.41,13:«Бо я — Господь, твій Бог, я держу тебе за правицю, я тобі говорю: Не бійся, я тобі допомагаю»

Отже, Бог допускає труднощі, обіцяє нам визволення і Сам спасає.

Наша історія визволення з гріховного стану показана на прикладі визволення Ізраїльського народу. Бог великими і страшними карами доказав Свою потугу перед жорстоким фараоном і вирятував Свій народ з Єгипетського рабства.

Вих.13,13-14:«Могутньою рукою вивів нас Господь з Єгипту, з дому неволі. А тому, що фараон уперся не відпустити нас, Господь побив усіх первенців у землі Єгипетській, від первенця людини до первістка скотини».

Часто так трапляється, що існує перша фаза визволення, а є і друга… На першій стадії народ лише віддалився від ворога, але ворог продовжує бути злим, жорстоким і готовим мстити. Божа кара і суди були ефективними для них лише на короткий час. Як тільки Ізраїльтяни вирушили з Єгипту фараон почав переслідування. Вих.14,8-12.

В духовному житті так само. Сатана не любить програвати. Хоча він вже отримав поразку на Голгофі і ми через нашу віру в Господа Ісуса підтвердили це, він продовжує переслідування, щоб повернути собі нас, як рабів. Звідси спокуси, нападки, зваби і єресі. Це ніби погоня злісного лева за здобиччю, що втікає.

Ми мусимо пам'ятати, що Бог за нас. Він сильний визволитель. Він обіцяє порятунок і доведе звільнення до кінця.

Не треба зневірятися і нарікати, як зробили це ізраїльтяни. Вони мислили в категоріях рабського менталітету, їм потрібні були лише тілесні задоволення і харчі. Про Бога вони мало знали, тому кожна проблема, що траплялася з ними були як випробування їх віри.

1Кор.10,9-11: «Ані не спокушаймо Господа, як деякі з них спокушали… Ані не нарікайте, як деякі з них нарікали… Та все це сталося з ними як приклад; написано ж на науку нам…»

У таких спокусах потрібно повністю довіритись Богові: Він вірний, Він сильний, Він милосердний, Він визволитель!

1Кор.10,13: «Вас не спостигла ще спокуса понад людську силу. Бог вірний: він не допустить, щоб вас спокушувано над вашу спроможність, але разом із спокусою дасть вам змогу її перенести»

В продовжені історії з ізраїльським народом, ми прочитали, що люди стали нарікати і боятися за своє майбутнє. Вони розуміли Бога, але не могли довіритись Його обіцянкам і не були впевнені в конечному спасінні. Вих.14,13-18.

Знаменита фраза Мойсея, яка стала для нас духовним принципом: «Господь бо воюватиме за вас, ви ж будьте спокійні» (Вих.14,14). Спокійність нам приносить віра в Божу присутність і в Божий захист. Для Всемогутнього Бога нема нічого неможливого: потрібно піти в море – «нехай вирушають»!

Вих.14,18:«І взнають єгиптяни, що я — Господь, як покажу на фараоні, на колісницях і на його вершниках мою силу».

Історія визволення Ізраїля з рабства закінчується тріумфальною перемогою.Наступні події відбувалися як у ві сні – до цього часу вчені не можуть пояснити усіх чудес, що сталися того дня.Вих.14,21-31

Загроза була повністю ліквідованою. Визволення звершилося. Господь виконав обіцянку і завершив спасіння свого народу. Отже ми прослідили, як Господь допускає труднощі, посилає обітниці на порятунок і Сам спасає.

Історія визволення Ізраїльського народу з Єгипетського рабства є прообразом нашого спасіння. Весь процес спасіння Ісус Христос зробив Сам особисто починаючи від Голгофського хреста і закінчуючи нашим вічним спасінням в царстві небесному. Від нас вимагається лише віра. Наші труднощі і страждання в сьогоденному житті є тимчасовими. Вони випробовують нашу віру і допомагають глибше пізнавати нашого Визволителя – Ісуса Христа, як первосвященика і заступника.

Євр.7,25:«(Ісус Христос) може спасти повіки тих, які через нього до Бога приступають, бо він завжди живий, щоб за них заступатися»

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!